پرش به محتوا
صفحه اصلی » بلاگ » آموزش مدیریت سرور » jetbackup چیست

jetbackup چیست

jetbackup

با این ابزار همیشه از بک آپ سایت خود مطمئن باشید

آشنایی با پلاگین jetbackup در Cpanel

گر برای میزبانی وب سایت خود از هاست لینوکس با کنترل پنل Cpanel استفاده میکنید، حتما نیاز دارید تا به صورت خودکار از تمامی هاست شما در مکانی امن بک آپ تهیه شود. با این کار در صورت بروز مشکل برای سرور هاست فعلی در بدترین حالت می توانید با خرید یک هاست جدید و ریستور بک آپ، سایت خود را در کمتر از یک ساعت مجددا آنلاین نمایید.

اگر هاست Cpanel شما به پلاگین Jetbackup مجهز نباشد، ناچارید تا برای تنظیم بک آپ گیری خودکار، از اسکریپت های نه چندان کارامد PHP استفاده کنید که امکانات محدودی نیز دارند.

JetBackup یک ابزار بک آپ گیری پیشرفته برای کنترل پنل سی پنل است. JetBackup امکاناتی که جای آن ها در تنظیمات بک آپ پیشفرض سی پنل خالیست را به شما ارایه می دهد. تنظیماتی مانند تنظیم بک آپ گیری خودکار و زمانبندی شده از هاست بر اساس Cronjob در این پلاگین گنجانده شده و در یک رابط کاربری گرافیکی کاربری زیبا و ساده به راحتی توسط افراد آماتور نیز قابل استفاده است.

امکانات jetbackup

امکانات jetbackup

قابلیت Self-restore

Cpanel به صورت پیش فرض به شما اجازه ریستور فایل های Full backup را نمی دهد. بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به ریستور یک فول بک آپ را داشته باشید، ناچارید تا این درخواست را به پشتیبانی شرکت میزبان خود ارسال کنید. اما Jetbackup با قابلیت Self-restore اجازه می دهد تا به راحتی بک آپ های خود را در آن ریستور کنید.

ریستور بک آپ

قابلیت Self-restore به شما اجازه می دهد تا به راحتی لیست تمامی بک آپ های موجود از سایت خود را مشاهده کرده و هریک از آن ها را ریستور یا دانلود کنید.

بک آپ گیری به صورت Incremental :

قابلیت Incremental در فرایند Backup گیری به این معناست، که ابتدا یکبار از تمامی اطلاعات هاست بک آپ کامل تهیه شده و روزهای بعد تنها از فایل های تغییر یافته بک آپ گرفته می شود.

این امر موجب کاهش فشار وارده به سرور و کاهش قابل توجه زمان فرایند بک آپ گیری می شود. وقتی سایتی حجیم داشته باشید و هر روز قصد تهیه بک آپ از آن را داشته باشید، این قابلیت برای شما ارزش فراوانی خواهد داشت.

امکان بک آپ گیری خودکار به تفکیک هرکاربر

با امکانات سمت سرور گسترده، به راحتی می توانید از هاستینگ خود درخواست کنید تا بر اساس زمانبندی دلخواه شما، از اطلاعاتتان بک آپ تهیه شود. پس از آن شما دائما قادر به مشاهده بک آپ ها، دانلود یا ریستورشان نیز هستید.

سرویس های هاست پرسرعت رایان پرتو همواره با بک آپ گیری منظم سعی در حفظ اطلاعات کاربران دارد. در صورت نیاز می توانید از بسته های هاست پرسرعت ما دیدن کنید.